Jak wygrać pieniądze?

Wierzcie mi lub nie, ale w swoim nie tak znowu długim życiu udało mi się całkiem sporo wygrać. Nie będę teraz dokładnie wszystkiego liczył, tym bardziej że część to nagrody rzeczowe a nie pieniężne, ale uzbierało się tego co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Może nawet więcej. Jak to możliwe? Jak wygrać pieniądze?

Jest zadanie, są szanse

Z moich doświadczeń wynika, że dużo łatwiej wygrać coś w konkursach, w których jest do wykonania jakieś zadanie. Im trudniejsze, tym lepiej dla nas. Dlaczego? Ponieważ natychmiast zmniejsza się liczba kandydatów do głównej nagrody. Najpierw odpadają ci, którzy po prostu nie mają potrzebnych zdolności czy wiedzy. W następnej kolejności ochotę tracą wszyscy leniwi. A na koniec wykruszają się ci, którzy nie wierzą we własne siły, mimo że całkiem możliwe, że mają wszystko, co potrzebne, żeby wygrać pieniądze lub inne nagrody.

Jak wygrać pieniądze

Jak wygrać pieniądze

Czyli na samym starcie jest mniejsza konkurencja. To już sporo. Czytałem gdzieś, że prawdopodobieństwo trafienia szóstki w totka jest porównywane z prawdopodobieństwem, że trafimy w nitkę zrzucając z helikoptera igłę. To czysty przypadek. Szczęście. Uśmiech losu. W grach typu audio tele mamy z kolei przeciwko sobie rzesze ludzi, którzy wysłali smsa. Nic łatwiejszego. Każdy to potrafi.

Nie każdy za to potrafi coś napisać, zaprojektować, wymyślić, stworzyć, sfotografować. Nie każdy ma na to czas. I tu pojawia się szansa dla sprytnych, ambitnych, pracowitych. Szanse na wygranie pieniędzy – a precyzyjniej: zarobienie pieniędzy – są od razu większe. Szczególnie jeśli wstrzeliłeś się w tematykę, która ci odpowiada.

Tu nie ma miejsc na sceptycyzm

Sceptykom dziękujemy! Każdy, ale to każdy przypadek mojej wygranej w różnych konkursach znajomi i rodzina kwitowali tak samo: „A myślałem/myślałam, że to wszystko jest ustawiane, że wygrywa się tylko po znajomości”.

Nie. Nie wygrywa się po znajomości. W rzeczywistości w regulaminach większości konkursów, gdzie można wygrać pieniądze lub inne wartościowe nagrody rodzina i znajomi organizatorów są wykluczeni. To bardzo poważny zapis.

Wygrywają ci, którzy biorą udział. Tylko z tej puli wyłaniany jest zwycięzca – czy to w totolotku, czy w konkursach internetowych, czy w konkursach z trudnymi zadaniami. Jeśli twojego zgłoszenia, losu, pracy nie ma wśród kandydatów, na pewno nie wygrasz. Dlatego graj. Szczególnie jeśli udział nic nie kosztuje. Nie masz absolutnie nic do stracenia, a możesz wygrać pieniądze i inne nagrody. W najgorszym wypadku będziesz mądrzejszy / mądrzejsza o szlachetną porażkę.

A więc jak wygrać pieniądze?

Szukaj okazji. Od tych najprostszych w grach losowych i konkursach internetowych czy smsowych (tylko z umiarem!), po bardziej wyszukane zawody. Przeglądaj internet. Są stron, które zbierają okazje, choćby Sledzimykonkursy.pl. Miej oczy szeroko otwarte. Ty tez możesz wygrać pieniądze.